Whatsapp Hattı
Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 544 687 66 90ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
ARA

Aktarılan Olarak Algılananın Edimsel Eleştirisi- Sanat Felsefesi - Müzik ve Trajedi Üzerine

30%
İndirimli
65.80 TL
Yazar Dinçer Sağır
Piyasa Fiyatı 94.00 TL
Satış Fiyatı 65.80 TL
ISBN / Yayınevi 9786258163131 Tilki Kitap Yayınevi
Kitap Türü Araştırma
Kitap Bilgisi Dili Türkçe, 90 Sayfa, Genel Seri 2714, 135 X 195 mm, Basım Yılı 2022
İç Sayfa Kağıt Türü 2. Hamur Enso/Holmen, Siyah Beyaz, 60 gram, Font Minion Pro 10-12 Punto
Kapak Cilt Renkli, Kuşe/Amerikan Bristrol, 200-300 gr, Amerikan Cilt, Mat Selefon
Editör Sibel Karabıyık
Son Okuma Hakan Özkütükçü
Mizanpaj Yeşim Ercan Aydın
Kapak Tasarım Yeşim Ercan Aydın
Bu ürünü kredi kartı veya EFT/havale yöntemiyle 65.80 TL'ye satın alarak, kendiniz veya başkası adına sipariş verebilirsiniz. Mesai günleri içerisinde saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.
Oluş, varlık kaynağının nesnesi olarak maddeden türeyen ve nesne açısından kozmosun ve de kozmos açısından öznenin görüngüsel forma uzandığı, özne ile fakat öznesiz bir sonucun başlangıcına ulaştırandır. Oluş için özneye gerek duyulmadığı gibi bozuluş açısından nesne faktörü de niteliksizdir. Özne, nesneye karşın bir belirleyici ve bir seziştir ki nesneden gelenin nesneden ve nesne halinin öznesine çekimlediği vurguyu sezebilsin. Eğer nesne olarak kozmos tekil bütünlükse bütünün nesne hali bütünden sarkan nesne kavramının da özneleştiğini gösterir. (Gaz ve toz bulutu halinde bulunan Pre-Sistemlerin, uzaklardan gelen zayıf ışıkları emmesiyle çok ince ve çok dar halde uyumlu elektromanyetik radyasyon oluşturup Güneş Sistemlerini oluşturması)
O halde nesneler kozmosunun öznesi bütün nesnenin öznesi ve oluş haliyle kozmosun kendisi de bir özne niteliğindedir ve bütün, bütünüyle özne olarak nesnenin tekilliğine dayanır.
Öyle ki müzik ve trajedi de oluş ve bozuluşun kavramsal yapısıyla işleyiş niteliğini içinde barındırdığı için edimsel açıdan eleştirilmelidir. Nitekim yapısal açısından müzik ve trajedi; söz, ses ve ritim gibi eklentilerden oluştuğuna göre sanat eseri ile üretici sanatçı hem özne hem de nesne olarak bütünden sarkanın hem kendinde hem de dışındadır.
Bu kapsamda eser, ortaya çıkışıyla felsefe ve sanat kavramı arasındaki bağın tarihsel yapısını inceleyerek müzik ve trajedinin içerisinde barındırdığı unsurları irdelemektedir. Ayrıca estetik kavramını, yaratısı bakımından nesneden sarkan fakat nesnenin kendisi olan icracı özneyi de ele aldığı gibi düşünürlerin tarihsel saptamalarını da gündemine alarak aktarılan olarak algılanın edimsel eleştirisini dikkatlerinize sunmaktadır.
©2008 - 2022, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0 544 687 66 90
Fax : 0 544 687 66 90
Telefon : 0 544 687 66 90
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%