Whatsapp Hattı
Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0 544 687 66 90ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
ARA

Kitap Baskı Sözlüğü

ISBN Nedir?

ISBN İngilizce International Standard Book Number kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Türkçesi Uluslararası Standart Kitap Numarasıdır. 1972 yılından beri kullanılmaktadır. Her yeni kitaba eşsiz bir numara verilerek kitaba özgün bir kimlik numarası kazandırılmış olur.#Pr Link
Kitabımı Telifli Yayınlatmak İçin Yayınevlerine Başvurmalı mıyım?

Dosyanızı kitaplaştırmaları için kişisel destekli yayın anlayışı dışında telifli yayın yapan yayınevlerine de gönderebilirsiniz.

Fakat yayınevleri özellikle ilk kitabını yayınlayan yazarlara ilgi göstermemektedir. Bunun sebebi yazarın kitap sektöründe henüz yeni olması ve kendini ispat edememiş olmasıdır. Daha önce kitabı yayınlanan yazarlara ise kitap satışlarını değerlendirerek ilgi gösterecek veya göstermeyeceklerdir.

 

Peki yayınevlerinin tek kriteri kitabın satıp satmayacağı mıdır?

Elbette ki hayır, kitabın içeriği de hemen hemen her yayınevi için çok önemli bir kıstastır. Fakat kitabın satış kriteri yayınevlerinin en öncelikli kriteridir. İş kitap olduğu için yayınevlerinin ticari işletme kimliği zihinlerde biraz geride kalsa da, en nihayetinde hayatta kalmaları için ticaretin tabiatına uygun hareket etmek zorundadırlar.

Yayınevi olarak bizim devreye girdiğimiz nokta işte tam olarak da burası. "Kitabını yayınlamak için sana şans verilmiyorsa, sen kendini ispat et! Kendi kitabını, kendin yayınla." diyoruz. Kitaplarınız yayınlanıp bir kitleniz oluştuktan sonra siz yayınevlerine değil, yayınevleri size geleceklerdir.#Pr Link
Kitabımı Ücretsiz Çıkarmak İstiyorum

Kitabınızı ücretsiz çıkarabilmek için ücretsiz kitap baskı paketimizi inceleyebilir ve buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kitabınız için ücret ödemeden hatta telif ücreti alarak basılması için uygun olup olmadığını aynı gün içerisinde öğrenebilirsiniz.#Pr Link
Kitap Baskı Maliyeti Hesaplama

Kitap baskı maliyeti

 • Sayfa sayısı,
 • Kapak türü,
 • Reklam çalışması,
 • Kağıt kalitesi,
 • Cilt türüne faktörlerine göre hesaplanır.

Kitap baskı maliyetlerinin isteğinize göre hesaplaması için  kitap yayın paketine göz atabilirsiniz.

 #Pr Link
Kitap Bastırmak ile İş Bitmiyor

Kitap yazdınız ve bin bir zorlukla kitabınızı bir yayınevinde bastırdınız. Fakat satışları hiç iyi değil, yayınevi kitabımı yeterince tanıtmıyor diye düşünüyorsunuz. Hatta bu konuda hayal kırıklığı yaşıyor ve yayınevine kızıyorsunuz.

Ben bu yazıda kazın ayağının öyle olmadığını ama kitabınızın tanıtılması için neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Bu yazı daha çok kitabı çıkmış yazarları ilgilendiren konuları ihtiva etse de kitap çıkarma hazırlığında olan yazarların da faydasına olacaktır.

Öncelikle kitaptan para kazanmak gibi bir amacınız var ise, bunun yerine en yakın sayısal bayiine giderek bir kupon doldurmanız  amacınıza daha çok hizmet edecektir. Kitaptan para kazanılmaz demiyorum ama bu imkansız eksi bir kadar zordur. Bunu matematiksel olarak izah edeyim.

Kitabınızın etiket fiyatı 20 TL olsun. Yayıneviniz bu kitabı %50-%60 arası bir ıskonto ile kitap dağıtım firmalarına vermektedir. Bu rakam aralığı Türkiye'de hemen her yayınevi için geçerlidir. Yani 20 TL etiket fiyatı olan kitabınızı yayınevi kitap dağıtım firmasına aslında 8 TL'ye vermektedir. Bu kitabın %8 KDV'si devlete vergi olarak ödenmektedir. Yani 8TL*%8=0,64 TL vergi olarak çıkmalıyız. 8TL-0,64 TL= 7,36 TL. Şu an yayınevinin elinde kalan para budur. Bunun yaklaşık 3,36 TL'sini de kargo masrafı olarak çıktığımızda  geriye 4 TL kalmaktadır. Dikkat edin, henüz kitabın baskı maliyetini çıkmadık. Kitabın baskı maliyeti sayfa sayısı, kullanılan kağıt kalitesine göre değişse de iyimser bir rakamla buna 2 TL fiyat biçelim. Dolayıyla 20 TL etiket fiyatı ile satılan bir kitaptan yayınevine kalan para sadece 2 TL'dir. Bunun yarısını yazar olarak size ödediğini varsayalım. 20 TL etiket fiyatı ile satılan bir kitaptan kazanabileceğiniz maksimum rakam 1 TL'dir. Sizin kitabınız 100 bin gibi astronomik bir rakam satsa dahi kazanabileceğiniz en fazla 100 bin TL'dir. Buradan yazarlığın parasal olarak girişim için uygun olmadığı sonucu çıkarmanız doğaldır ve gerçek durum da aynen böyledir.

Bazı yazarlar hayatlarını sadece kitaplarından gelen gelirle geçindiriyor diyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok yazarın ikinci bir mesleği vardır ve hayatlarını bu meslek üzerinden geçindirmektedirler. Elbette 8-10 kitaba ulaşmış, 50 yaş üzerine çıkmış ve belirli bir kitleye ulaşmış yazarlar kitaplarından bir gelir elde edebilirler. Ama bu gelir yine astronomik bir rakam olmaktan ziyade ek bir gelir gibi düşünülmelidir.

 

"Kitap yazdım para kazanır mıyım?" sorusunu cevapladığımı düşünüyorum, "Evet, mümkün. Ama imkansız eksi bir zorlukta."

Şimdi gelelim, diğer konuya. "Ben para kazanmak amacıyla bu işe girmedim, ama yazdıklarım okunsun ve bir kitlem olsun istiyorum," diyorsanız ne yapmalıyız.

 • Öncelikle yazdıklarınızın içeriği iyi ise zaten zaman içerisinde bir kitleniz yavaş yavaş oluşacaktır. Kitap fuarlarında önünde insanların imza için kuyruğa girdiği yazarlara imrenseniz de bir günde bu hayalin gerçekleşmesini beklememelisiniz.
 • Bu tanınma ve kitlenizin oluşma sürecini hızlandırmak için yapabileceğiniz reel işleri sıralayalım.
 • Öncelikle kitabınızın çıktığını ve yazar kimliğinizi her uygun ortamda dile getirin. Bunu insanları rahatsız edecek kadar abartmadan ama yeri geldiğinde dile getirerek yapın.
 • Kitabınız için bir sosyal medya sayfası açın. Bugün dünya üzerinde 1000'den fazla sosyal medya uygulaması mevcuttur. Hepsinde at koşturmak yerine ülkemizde en popüler olan uygulamaları tercih edin. Kullanım yüzdesine göre ülkemizde en popüler sosyal medya uyguları sırasıyla; Facebook, Twitter, Instagram'dır.
 • Günümüzde sosyal medya sayfalarının takipçi artırmaları geliştirilen algoritmalar sebebiyle oldukça zordur. Kurduğunuz sayfaları desteklemek adına sponsorlu sosyal medya reklamlarını kullanabilirsiniz. Bunun maliyeti yüksek olacağı için bunun yerine takipçisi yüksek satılık sosyal medya sayfaları bulmanızı tavsiye ederim. Bunların nasıl idare edileceğini, sosyal medya yönetimi adı altında çok kapsamlı bir konu olduğu için şu an irdelemeyeceğim.
 • Kitabınızı kitap okuma kluplerine gönderin.

 #Pr Link
Kitap Basımı Hakkında Bilgi A`dan Z`ye
Bu yazı kitap yazmış ve kitabını bastırmak için arayışta olanlar için kaleme alınmıştır. Hemen hemen her konuyu ayrıntısına kadar kaleme aldım. Ama hala merak edilen bir husus olursa yorum bölümüne soru olarak yazarsanız çok kısa sürede cevaplayacağım. Yazıyı okuduktan sonra faydalı bulursanız, beğenip paylaşmanızı rica ederim.
 
 
Öncelikle kitap haline getirmiş dosyanızı bitirmiş olmanız gerekmektedir. Dosyanızı  word gibi bir metin düzenleyicide yazmanızı tavsiye ederim. Eğer kitabı bir deftere veya sayfalara el ile yazdıysanız bilgisayara geçmelisiniz. Yayınevlerinin çoğu artık çıktı olarak dosya kabul etmemekte, etse bile nihayetinde yine metinleri bilgisayar ortamında sizden isteyecektir.
 
 

Kitap yazıldıktan sonraki işlemler nelerdir?

 

 1. Editasyon Aşaması:

Bir kitap yazıldıktan sonra ilk işlem kitabın içeriğinin gözden geçirilmesidir. Buna editasyon  ve redakisyon işlemi denir. Bu işlemler ile kitap dosyanız, anlatım bozuklukları, yazım hataları, imla ve noktalama, kurgu gibi açılardan incelenir ve düzeltilir. Çoğu insan yazdıklarının kusursuz olduğunu düşünür. Oysa insan kendi hatalarını görmeme eğilimindedir. Bu yüzden muhakkak kitabınıza editöryel işlem yaptırmalısınız. 
 
Editöryel işlemi bu işten anlayan bir eşe dosta yaptırabileceğiniz gibi editör olarak çalışan profesyonel kişilere de yaptırabilirsiniz. Eğer bir yayınevi ile çalışıyorsanız o yayınevinin editörleri dosyanızı muhakkak inceler. Elbette editöryel çalışma yapılmadan basılan kitaplar olabilmektedir. Bu noktada bir yayınevi ile anlaştığınızda ilk soracağınız şey dosyanızın editörden geçip geçmeyeceği olmalıdır.
 
Editasyon konusunda karşılaştığım enteresan bir anım var. Bir bayan yazar dosyasını  kitaplaştırmak için bize başvurmuştu. Süreç konusunda anlaştık ve kitap çalışmalarına devam ediyorduk. Yazar kitabın künyesinde kendi adını editör olarak yazdırmak istedi. Sebep olarak da kendi kitabının editasyonunu kendisinin yaptığını dile getirdi. Bunun böyle olmayacağını ısrarla söylememe rağmen ikna edemedim ve kitap bu şekilde basıldı. Yani kitabın yazarı aynı zamanda kitabın editörü olarak gözüküyordu. Siz kendi kitabınızın editörü olamazsınız, zaten onu siz yazdınız, yaptığınız çalışma editasyon değil yazdıklarınızı geliştirme veya kontrol olarak değerlendirilmelidir.
 

Kitabın Künyesi demek ne demektir?

Kitabın künyesi genelde kitabın ikinci sayfası olan iç sayfada yer alan bilgilerdir. Burada kitabın adı, yazarı, ISBN numarası, editörü, kapak tasarımcısı, kapak görselinin sahibi veya ismi, basım yeri, basım adeti, yayınevi bilgilerinin olduğu kısımdır. Kitabın künyesi bir nevi kitabın kimlik kartıdır. Her kitapta olması mecburidir.
 

ISBN numarası ne demektir?

ISBN, kitaplara verilen uluslararası bir numaradır. 13 haneden oluşur. ISBN numarasında bölge kodu, ülke kodu, yayıncı kodu, yayın numarası bulunur. Her kitap için ayrı bir numara verilir. Vatandaşlar için kimlik numarası ne ise, kitap için de ISBN numarası odur. Eğer kitabınızı kendi imkanlarınızla yayına hazırlayacaksanız bu numarayı Kültür Bakanlığına başvurarak şahıs olarak alabilirsiniz. Kitabınız bir yayınevinden çıkacaksa, zaten ISBN numarasını sizin adınıza onlar alacak ve sizi de Kültür Bakanlığı portalına yazar olarak ekleyeceklerdir. 
 

2. Mizanpaj Aşaması:

 Dosyanızın editasyonu bittikten sonra dosyanıza mizanpaj yapılır. Mizanpajın tam olarak karşılığı dizgidir. Yani dosyanızın bir kitap şeklini almasıdır. Sayfa numaraları, yazarın adı, kitabın adı nerede olacak, satır aralıkları, paragraf boşlukları vesaire hepsi bu aşamada hazırlanır. Bir yayımnevi ile çalışıyorsanız zaten yayınevi size mizanpaj yapılmış dosyayı ya çıktı olarak ya da sanal olarak PDF formatında sunar.
 
Ama eğer bu işlemi kendim yapacağım diyorsanız kullanmanız gereken program Adobe Indesign programıdır. Daha önceleri Publisher, Quark Xpress gibi yazılımla kullanılmış olsa da şu anda en popüler olanı Adobe Indesig'dır. Bir çok yayınevi de zaten bu programı kullanmaktadır.
 
Peki word gibi bir programı kullanarak mizanpaj yapılamaz mı? Elbette yapılır. Sonuç olarak dosyayı baskıya gönderirken PDF formatına dönüştürebilen her program ile mizanpaj yapabilirsiniz. Ama bu tasarım konusunda bir at yarışına katırla katılmak gibi olur. Yani bu işe özgü hazırlanmamış bir programın yetersizlikleri dizgide kendini gösterecektir.
 
Bir yayınevi ile çalışmıyorsanız ve mizanpajı yapacak programları kullanmayı da bilmiyorsanız, bu işi freelance çalışan dizgicilere yaptırabilirsiniz.
 

3. Kapak  Aşaması:

Kitabınızın iç sayfalarının tasarımı bittiktan sonra sıra kapak tasarımına geldi. Bir kitap kapağını üç bölümde düşünmek gerekir. Ön, Arka ve Sırt.
 
Ön kapakta, yazarın adı, kitabın adı, varsa kitabın alt başlığı, yayınevi logosu ve kapak görseli bulunur.
 

Kitabın Alt Başlığı Nedir?

Bazı kitaplar iki isimden oluşabilir. Biri kitabın adı diğeri ise alt başlığıdır. Ben genel itibariyle kitaplara alt başlık da konulmasını tavsiye ederim. Çünkü kitabın adı kitabın içeriğini tam olarak aydınlatmayabilir. Alt başlık okuyucuya kitap hakkında daha fazla bilgi verebilir.
 
Örnek: Kitabın Adı: "Esaret" olsun. Siz bu kitabın esaret üzerine yazılmış bir inceleme mi, yoksa roman mı olduğunu sadece bu isme bakarak anlayamazsınız. Ama bu ismin alt başlığı; 2. Dünya Savaşında Almanların Elindeki Esir Bir Azeri Subayının Kurtuluşu" olsa idi siz bu kitabın hemen hemen ne hakkında olduğuna dair bir bilgi sahibi olacaktınız. Bu sayede de gerçekten konuyla ilgilenen okurların dikkatini çekmeyi başaracaktınız.
 
 

Kapak Görseli Nedir?

Kapak görseli, kitabın kapak resmidir. Bu resmi siz buluyorsanız en önemli konu telif sorunu olmamalıdır. Arama motoruna aradığınız kelimeleri yazarak bulduğunuz bir çok görsel telifli olabilir ve bunları kullandığınızda ileri zamanlarda hem prestij hem de maddi tazminat kayıplarınız olabilir.
 
Böyle bir durumla karşılaşmamak için kapak görselini ya özel olarak yaptırmalı ya da telifli görsel satan sitelerden yaklaşık 20 $ gibi bir ücrete almanızı tavsiye ederim. Özel görsel yaptırmak sanatsal olarak daha olumlu bir yaklaşım olsa da hem daha masraflı hem de daha çok emek gerektireceğinden ben ikinci yolu tavsiye ederim.
 
Kapak görseli seçerken yazarların genel hatalarından biri de kitap kapağına aklındaki tüm düşünceleri yansıtmak istemesidir. Adeta bir resimde tüm kitabı anlatmaya çalışırlar. Bu konrkunç bir hatadır. Çünkü insanlar sizin o resime yüklediğiniz bir çok şeyi anlamayacağı gibi karışık ve kompleks kapaklardan uzak duracaklardır. Kitap kapağının her zaman sade olmasını mümkünse tek resimle yapılması gerektiğini belirtirim. Elbette bu benim 500 kitabı yayına hazırlayan biri olarak tavsiyemdir. Başkalarının başka tecrübeleri de olabilir.
 
Arka Kapakta ise, kitabın tanıtım yazısı, kitabın ISBN numarasını gösteren barkod ve bandrol olmalıdır.

 

Bandrol nedir?

Bandrol özel olarak üretilen hologramik bir üründür. Kitap için bahsettiğimiz bandrol ise YAYFED (Yayıncılar Federasyonu)'den alınır. Yayınevi ile çalışıyorsanız size Form-3 Mali Hakların Devrine İlişkin başlıklı bir belgeyi imzalatarak bu işi sizin adınıza onlar yapacaktır.
 
Eğer kendi başınıza kitap çıkarıyorsanız, Kültür Bakanlığına yaptığınız şahsi müracaatın ardından, baskıyı yapacağınız matbaadan alacağınız yazı ile YAYFED'e başvurarak bandrollerinizi alabilirsiniz.  Bu bandrolleri daha sonra baskıyı gerçekleştirecek matbaaya ulaştırmalısınız. Çünkü basılan kitapların matbaadan bandrolsüz çıkışı yasal değildir. Bu kitapları korsan sınıfına sokar.
 
Her bandrolün üzerinde farklı bir numara vardır. Mesela siz 1000 adet kitap için başvuru yaptınız. Size 355001-356001 aralığındaki bandroller verilir. Bu ne işe mi yarar. Anlatayım.
 
Mesela bir yayınevi ile anlaştınız ve kitabınızı bastırıyorsunuz. Yayınevi size kitabınızı 1000 adet bastığını söyledi. Bir yazar olarak siz bunu nereden anlayacak veya doğruluğunu nasıl ispat edeceksiniz. Şöyle; yayınevi YAYFED'e başvurup size imzalattığı belirtilen blegedeki sayı kadar bandrol talep edebilir. YAYFED de bu sayıdaki bandrolü yayınevine teslim eder. YAYFED bandrolleri teslim ederken yayınevine bandrol bilgisini gösteren kaşeli ve imzalı bir beyanat verir. Bu beyanatta sizin kitabınız için kaç adet bandrol verildiği ve bu bandrol üzerindeki rakamların aralığını görebilirsiniz. 
 
Benim her yazara tavsiyem bandrol beyannamesinin bir süretini yayınevinden istemeleri olacaktır. Kitaplarınızdaki bandrollerin üzerindeki rakamların ne olduğunu biliyorsanız bundan sonra kontrol etmek çok basit. Ara ara kendi kitabınızı sipariş vererek, arka kapaktaki bandrollerin elinizdeki beyandaki rakam aralığında olup olmadığına bakacaksınız. Eğer bandrol rakamı size verilen rakam aralığının içinde değilse, kitabınıza başka bir bandrol vurulmuş demektir. Bu da kitabınızın size belirtilenden daha fazla baskı yapıldığını ve başka bir kitap için alınan bandrollerin sizin kitabınıza yapıştırıldığını gösterir.
 

Arka Kapak Yazısı Nedir?

Bir kitap alırken ilk neresine bakarsınız, kapağına. Kapağı ve ismi dikkatinizi çektiyse raftan o kitabı aldığınızda hemen arkasını çevirirsiniz ve arka kapak yazısını okursunuz. Arka kapak yazısına bakan okuyucu burada bir karar verir, ya bu kitabı biraz daha kurcalayacak ya da rafa geri bırakacaktır.
 
Arka kapak yazısı ilgi çekici olmalıdır. Bu kitabın içinden bir bölüm olabileceği gibi kitap hakkında kısa ve açıklayıcı bir yazı da olabilir. Veya kamuoyu tarafından saygın birinin kitap hakkındaki değerlendirmesi de olabilir. En nihayetinde arka kapak yazısı kitabınız hakkında okuyucuya en kısa zamanda en çok şeyi ifade edebilmeli ve onu kitabı almaya teşvik edecek bir cazibede olmalıdır.
 

Yazılarımın devamını http://www.tilkikitap.com/ adresindeki Uzman Desteği-Duyurular bölümünden okuyabilirsiniz.
Peki dosyanızı bitirdiniz şimdi ne yapacaksınız?
Kitabınızı bastırmanız için alternatifler şöyledir.
Birincisi kitabı matbaaya vererek kendi imkanlarınızla çıkarmanız.
İkincisi kitabı yayınevlerine göndermeniz.
Üçüncüsü kişisel destekli yayıncılık yapan yayınevleri ile çalışmanız.


#Pr Link
Kitap Çıkarmak İçin Gerekenler Ücretsiz

Kitabınızı ücretsiz çıkarabilmek için yayınevi arıyorsanız telifli kitap basımı paketimizi inceleyebilir ve buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kitabınızın için ücret ödemeden hatta telif ücreti alarak basılması için uygun olup olmadığını aynı gün içerisinde öğrenebilirsiniz.#Pr Link
Kitap Çıkarmanın Maliyeti

Kitap çıkarmanın maliyetini hesaplamak için dikkate alınması gereken şeyler;

 

Kitabın içeriği ile ilgili hususlar;

Kitabın içeriğinin editasyonu, tahsisi ne kadar emek gerektirecektir. Bunun için hem kitabın sayfa sayısı hem de içeriğin editasyon ihtyacına bakılır. Daha az editasyon gerektiren dosyalar daha az maliyetli iken, daha çok editasyon gerektiren dosyaların maliyeti de artar. Bir kitabın editasyon yapılırken genel olarak sayfa başı ücretlendirme yapılır. Bir sayfa editasyon ücreti 3-25 arasındadır. 250 sözcük ise bir sayfa olarak kabul edilir. Dosyanızdaki sözcük sayısını bulmak için WORD programında "Gözden Geçir" "Sözcük Sayımı" sekmesini tıklamanız yeterlidir.

 

Kitabın mizanpajı;

Kitabın içeriğinde bulunan grafikler ve şekiller mizanpajın fiyatını etkiler. Ne kadar zahmetli bir mizanpaj var ise maliyeti o kadar yükske olur. Mizanpaj ücretleri genel olarak 3-10 TL arasında değişmektedir.

 

Kitabın baskısı;

Kitabın sayfa sayısı, renk durumu, kullanılacak kağıt ölçüleri ve kalitesi de kitap maliyetini etkiler.

 

Kitap çıkarmanın maliyetini hesaplamak için sitemizin kitap baskı paketlerini inceleyebilirsiniz.#Pr Link
Kitap Fuarları ve Çocuklar

Kitap fuarlarına özellikle hafta içleri yoğun öğrenci ziyareti olmaktadır. Bunun sebebi fuarlara okullardan kaldırılan otobüslerdir. Bu öğrencilerden bazıları bir mecburiyet gereğince orada bulunsa da bir çoğu için kitabın bu kadar yoğun olduğu bir atmosfere ilk girişleridir. Belki de kitapla tanışmalarının ilk adımıdır.

Kitap fuarına katılan öğrenciler, Cemil Meriç'in okuduğu kitap sayısından daha fazla kitap ayraçını birkaç saat içinde toplasa da, hatta neden ısrarla yayınevi broşürü istediklerini anlamamış olsak da bizler için mutluluk sebebidir. Çocuğu olan aileler, çocuklarıyla katılmalıdır kitap fuarlarına. "Kılıçla yaşayan, kılıçla ölür" Amerikan atasözünü değiştirerek söyleyelim; "kitapla yaşayan, kitapla ölür."

Yetişkinlikte gerçekleşen birçok hayalin tohumu çocuklukta atılır. Çocukken coşkulu bir basket maçına giden çocuğun basketçi olmayı arzu etmesi hiç de şaşılacak şey değildir. Biz de kitap fuarlarına katılan çocuklarımıza, geleceğin yayıncısı, yazarı, okuyucusu gözüyle bakıyoruz. Fuarlarda neredeyse yürümeyi imkansız hale getiren bir koşuşturmacada olsalar da onların varlığına söylenmek yerine müteşekkir oluyoruz. #Pr Link
Kitap Fuarlarına Katılmanın Faydaları Nelerdir?

Kitap fuarları; yazar, yayıncı, dağıtımcı, matbaacı, grafiker, okuyucu kısacası kitap eksenin etrafında yaşayan herkesin buluşma noktasıdır.

Bir okur olarak yazarlarla doğrudan iletişime geçebilir, panel ve söyleşilere katılabilir, yayıncılarla sohbet edebilirsiniz.

Bir yazar olarak ise, kitabınızı ve yazar kimliğinizi tanıtma fırsatınız olur. Fuar katılımcılarına kitabınızı anlatır hatta kitabınızı okuyanların değerlendirmelerini ve geri bildirimlerini alabilirsiniz. Bir yazarsanız ve yazarlık yolculuğuna devam edecekseniz kitap fuarlarına azami şekilde katılmanızı tavsiye ederiz.#Pr Link
Kitap İmza Gününde Yeni Bir Yazar Olarak Ne Yapmalıyım?

Kitap fuarında  veya bir etkinlikte kitap imza gününe katılıyorsunuz. Nelere Dikkat etmelisiniz?

 • Kitap imza etkinliği düzenlediğinizi sosyal medyada belirtin ve kişilere davet gönderin. Fakat sosyal medyadaki etkinlik davetine "katılacağım" diyenlerin bir çoğunun katılmayacağını da bilin.
 • Eğer ilk kitabınız yayınlandıysa ve hele ki şiir kitabınız yayınlaydıysa fuara/etkinliğe gelenlerin sizin önünüzde sıra oluşturacağı fikrine kapılmayın.
 • Muhakkak tanıdıklarınızı, kitlenizi davet edin. Aksi takdirde bir saat boyunca  elinizde kalemle oturup etrafı izlemek zorunda kalabilirsiniz.
 • Kesin ve kısıtlı bir saat diliminde kitlenizi toplamaya çalışın. Bazı yazarlar dört saatlik bir imza etkinliği düzenlerler. Eğer çok tanınmış bir yazar değilseniz bu yanlıştır. Mesela 14:00-14:00 arasında kitlenizi etkinliğinizde buluşturun. Böyle bir yoğunluk takipçileriniz dışındakilerin de ilgisini çekerek kitelenize yeni insanların katılmasını sağlar.
 • Kendinize bir imza kalemi alın ve bunu yanınızdan ayırmayın. Bu kalem keçeli kalem gibi kalın uçlu bir kalem olursa imzanız daha güzel gözükecektir.
 • Kendinize göre bir imza tarzı belirleyin; kitabı imzalarken bir söz mü yazacaksınız, sadece sevgilerle mi diyeceksiniz, her kitaba ayrı bir söz mü yazacaksınız.
 • İmza etkinliğinize alkolsüz katılın.
 • İmza etkinliğinizde laubali veya çok çekingen olmaktan kaçının. İçten ve samimi olun.
 • İmza etkinliğinize rüküş damgası yemeyecek kadar  farkedilen bir kıyafetle katılın.
 • İrtbatlarınız varsa, gazete, dergi vb. habercilerle irtibata geçin ve imza saatinizde fotoğraf almalarını sağlayın. Bu sizin ve kitabınızın tanıtımı konusunda faydalı olacaktır.
 • İmza etkinliği ile ilgili fotoğrafları sosyal medyada paylaşın.


#Pr Link
Kitapımı Bastırmak İçin Neden Ücret Ödemeliyim?

Yayınevleri genel itibariyle daha önce kitap yayınlamamış yazarlarla çalışmaktan uzak dururlar. Bunun temel sebebi eserin kalitesi/içeriği değil mali kaygılardır. Siz dünyanın en güzel eserini dahi yazmış olsanız bunun kitlelere ulaşması yıllar alacaktır. Yayınevleri ise maliyet ve emek harcadıkları eserlerin ticari dönüşlerinin hemen olmasını isterler. İşte bu sebeple özellikle ilk kitaplarını yayınlatmak isteyen yazarlar bir çok yayınevi tarafından kabul görmez. Ve dünya klasik yazarlarının bir çoğunun da yaptığı gibi belirli bir kitle ve popülariteye kavuşana kadar kendi kitaplarının maliyetini karşılamak zorunda kalırlar.

Hem kitaba çok emek vererek ortaya çıkarma, hem de kitap baskı maliyetini karşılama yazarlara başlangıçta etik gelmese de, hiç tanınmayan ve denenmemiş bir yazarı başka türlü kabul etme durumu yayınevleri için reel-kapitalist olarak maalesef yoktur.#Pr Link
Mizanpaj Nedir?

Mizanpajın dilimizdeki tam karşılığı dizgi demektir. Mizanpaj kelimesi yerine "dizgi" kelimesi de yaygın olarak kullanılmaktadır. Mizanpaj da denilse, dizgi de denilsebu kavram bir grafik-tasarım kavramıdır. Gazetecilikten, televizyona, reklam ajanslarından prodüksüyon şirketlerine kadar mizanpaj kelimesi bir düzenlemeyi ifade etmektedir.

Kitap sektöründe ise mizanpaj kelimesinin kullanımı, kitabın iç dizaynının yapılmasını ifade eder. Kitabınızın bir dosya içerisinden çıkartılıp kitap haline getirilmesi işlemlerinin tümünü kapsamaktadır. Kitap mizanpajının içeriğini şu maddelerle sıralayabiliriz;

 • Kitabın bölümlerinin sıralanışı (önsöz, giriş yazısı, içindekiler, yazar biyografisi, künye, dipnotlar, kaynakça, indeks)
 • Kitap sayfa numaralarının sıralanışı ve yerleşimi
 • Kitabın yazı puntosu ve biçimi
 • Resim ve fotoğrafların sıralanışı, yerleşimi
 • Alt ve üst bilgilerin biçemi, yerleşimi.

İyi bir mizanpaj esere olan ilgiyi artırır. Çok sevdiğiniz bir kitap da olsa satır aralıkları çok dar ise veya harfler çok küçük yazıldı ise okumakta zorlanabilir ve hatta yarıda bırakabilirsiniz. Mizanpaj kitabın kapağından sonraki en önemli tasarım işlemidir. Kitabın satılmasında kitap kapak tasarımının ne kadar etkisi var ise, kitabın okunmasında da mizanpajın o kadar önemi vardır.

 

 #Pr Link
Türkiyede`ki Yayınevlerinin Listesi

Türkiyede'ki yayınevlerinin listesi internet ve bültenlerden derlediğimiz kadarıyla aşağıda sıralanmıştır. Tamamı bizim taramalarımızla listelendi. Umarız ihtiyacı olanlara faydalı olur. (Liste en son 2016 Ocak ayında güncellendiğinden OHAL kapsamında ve KHK ile kapatılan yayınevleri de listede olabilir.) Ayrıca Türkiye'deki yayınevlerinin mail adresli listesini görmek isterseniz buraya bakabailirsiniz.

1 Acar Bilgi Merkezi Yayınevi
2 Açı Yayınları
3 Adalet Yayınları
4 Adana Yayınevi
5 Adeda Yayıncılık
6 Affectum Libris Yayınevi
7 Agora Kitaplığı
8 Agos Gazetesi
9 Ahir Zaman Yayınevi
10 Ahiska Yayınevi
11 Ajans 2023
12 Akad Yayıncılık
13 Akademi Yayınevi
14 Akademi. Yayın
15 Akaşa Yayın
16 Akçağ Yayınevi
17 Akıl Oyunları Kitaplığı
18 Aktüel Arkeoloji Basın Yayıncılık
19 Akvaryum Yayınevi
20 Alakarga Yayınları
21 Alef Yayınevi
22 Alioğlu Yayınevi
23 Alternatif Kitap
24 Altın Kitaplar
25 Altın Nokta Yayınevi
26 Anadolu Kitabevi Sahaf
27 Anafen Kitap
28 Anahtar Kitaplar
29 Anı Yayıncılık
30 Anı Yayıncılık Eğitim
31 Ankara Üniversitesi Yayınları
32 Ankara Yayınevi
33 Antik Kitap
34 Antremanlarla Matematik
35 Apa Yayıncılık
36 April Yayıncılık
37 Aram Yayınevi
38 Aras Yayıncılık
39 Araştırmacı Çocuk Merkezi
40 Arıtan Yayınevi
41 Arion Yayıncılık
42 Aritan Yayınları
43 Arkadaş Yayıncılık
44 Arkadya Yayınları
45 Arkeoloji Sanat Yayınları
46 Art Yayıncılık
47 Artemis Yayınları
48 Artı Yayıncılık
49 Artı Yayıncılık Dağıtım
50 Arvana Yayıncılık
51 Asel Yayıncılık
52 Asır Ajans
53 Ataç Yayınları
54 Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı
55 ATP Yayıncılık
56 Ava Yayınları
57 Avesta Yayınları
58 Avrupa Tıp Kitapçılık
59 Aya Kitap
60 Aylak Adam Yayınları
61 Aylak Yayınevi
62 Ayna Yayınevi
63 Ayrıntı Yayınları
64 Aysa Yayınevi
65 Az Kitap
66 Babıali Kültür Yayıncılığı
67 Bağlam Yayıncılık
68 Bağlam Yayıncılık
69 Bahai Eserler
70 Bahar Yayınevi
71 Bahçeşehir Yayınları
72 Barış İlhan Yayınevi
73 Başaran Yayınları
74 Başarı Yayıncılık
75 Belge Yayınları
76 Bence Kitap
77 Bengü Yayıncılık
78 Berekat Yayınevi
79 Berfin Yayıncılık
80 Berikan Yayınevi
81 Best Kitap
82 Beş Renk Eğitim
83 Beşrenk Yayınevi
84 Beta Yayıncılık
85 Beyan Yayınları
86 Beyaz Adam
87 Beyaz Balina Yayınları
88 Beyaz Balina Yayınları
89 Beyaz Yayınları
90 Bil Yayınları
91 Bileşim Yayıncılık
92 Bilfen Yayıncılık
93 BİLGE OĞUZ YAYINLARI
94 Bilge Yayınevi
95 Bilgi
96 Bilgi Seli Yayıncılık
97 Bilgi Yayınevi
98 Bilgi Yolu Yayıncılık
99 Bilim Ve Gelecek
100 Bilim ve Kültür Yayınları
101 Bilim ve Sosyalizm Yayınları
102 Bilim Yayınevi
103 Bilimevi Kitabevi
104 Bilimsel Tıp Yayınevi
105 Bilsa Yayıncılık
106 Bir Çizgi Yayınları
107 Birdirbir Dergisi
108 Birey Eğitim Yayınları
109 Birikim Yayıncılık
110 Birsen Yayınevi
111 Bora Yayıncılık
112 Boyut İnteraktif Kültür
113 Broy Yayınevi
114 Bu Yayınevi
115 Bulut Yayın
116 Bulut Yayınları
117 Büyük Doğu Yayınları
118 Büyülü Dükkan
119 Büyülü Fener Yayınları
120 BZD Yayıncılık
121 Can Çocuk Yayınları
122 Can Yayınları
123 Cancan Yayınları
124 Canut Yayınevi
125 Caretta Yayıncılık
126 Carpediem Kitap
127 Cem Yayınları
128 Cemre Yayıncılık
129 Ceren Tanıtım
130 Ceres Yayınları
131 Ceylan Yayınları
132 Cinius
133 Coşku Yayınları
134 Cumhuriyet Kitapları
135 Çağlayan Kitabevi
136 Çağrı Yayınları
137 Çalışkan Yayınları
138 Çamlıca Basım Yayın
139 Çamlıca Çocuk Yayınları
140 ÇAMLICA YAYIN GRUBU  
141 Çamlıca Yayınları
142 Çelik Yayınevi
143 ÇINAR YAYINLARI
144 Çiçek Yayıncılık
145 ÇİKOLATA TADINDA KİTAPLAR
146 Çikolota Yayınevi
147 Çilek Kitaplar
148 Çitlembik Yayınları
149 Çiya Yayınları
150 Çizgi Tıp Yayınevi
151 ÇİZGİ ZAMANI 
152 ÇİZMELİ KEDİ YAYINLARI
153 Çocuklara Kitap
154 ÇÖZÜM YAYINLARI 
155 D PUBLISHING
156 DAMLA YAYINEVİ 
157 DAMLASOFT
158 DEDALUS KİTAP
159 DEĞER YAYINLARI
160 DELİDOLU YAYINLARI
161 Delta Kitap
162 DELTA KÜLTÜR YAYINEVİ
163 Delta Yayınları
164 Dem Kar Yayınevi
165 DER YAYINEVİ 
166 DERGAH YAYINLARI
167 Derin Yayınları
168 DERLENİŞ YAYINLARI
169 Destek Yayınları
170 Detay Yayıncılık
171 DEX KİTAP
172 Dilem Yayınevi
173 DİLKO YAYINCILIK
174 DİPNOT YAYINLARI
175 Diyanet İşleri Başkanlığı
176 Dizüstü Edebiyat
177 Doğa Basın Yayın
178 Doğan Egmont
179 Doğan Kitap
180 DOĞU BATI YAYINLARI
181 DOĞU KİTABEVİ 
182 Doğuş Yayın Grubu
183 Doku Yayıncılık
184 Domingo
185 Dost Kitabevi Yayınları
186 Dönüşüm Yayınları
187 DÖRTGÖZ YAYIN
188 Dörtrenk Yayıncılık Eğitim
189 Dstill Tasarım İletişim
190 DÜŞ DEĞİRMENİ YAYINLARI
191 DÜŞÜN YAYINEVİ
192 E YAYINLARI  
193 Eba İnteraktif Özel Eğitim
194 Edam Eğtim Dan. Araştırma
195 Efil Yayınevi
196 EĞİTİMPARK YAYINLARI
197 EĞLEN ÖĞREN
198 EĞLENCELİ BİLGİ DÜNYASI 
199 Ekin Basım Yayın Dağıtım
200 Ekin Yazın Dostları
201 EKS LİBRİS YAYINLARI
202 EKSEN YAYINLARI  
203 EKSTREM YAYINLARI
204 El Yayınları
205 Elma
206 Emre Bişim Yayıncılık
207 Engin Yayınevi
208 ENSAR YAYIN GRUBU
209 EPHESUS YAYINLARI
210 Epsilon
211 Erguvan Yayınevi
212 ERKAM YAYINLARI  
213 Erzurum Kültür Vakfı
214 Esen Kitap
215 ESEN YAYINLARI
216 ESİN YAYINEVİ
217 Etki Yayınevi
218 ETKİLEŞİM 
219 Everest Yayınları
220 EVRENSEL BASIM YAYIN
221 Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yayınları
222 Fatih Yayıncılık
223 Fecr Yayınevi
224 FEM AKADEMİ 
225 Fen Bilimleri Eğitim
226 Fen Bilimleri Materyalleri
227 Feyza yayıncılık
228 Final Kültür Sanat Yayınları
229 Final Pazarlama
230 FON YAYINCILIK
231 FONO YABANCI DİL YAYINLARI
232 Galenos Yayınevi
233 Gazi Kitabevi
234 Gazi Yayıncılık
235 Gelişim Yayınevi
236 GENÇ DAMLA 
237 GENÇ EPSİLON
238 Genç Timaş
239 GEREKLİ ŞEYLER 
240 Getto Basın Yayın
241 Gita Yayınlari
242 GİZA YAYINCILIK  
243 GNR KİTAP
244 Gonca Yayınevi
245 GÖL KİTAP YAYINCILIK 
246 GÖRÜNTÜLÜ DERSHANE YAYINLARI
247 Guraba Yayınevi
248 Gün Yayıncılık
249 GÜNEŞ YAYINCILIK
250 GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI
251 HABİTUS KİTAP
252 HACETTEPE YAYINLARI
253 HANGAR REKLAM 
254 Harman Yayıncılık
255 Hasad Yayıncılık
256 Hasbahçe Kitaplığı
257 Hatipoğlu Yayınevi
258 HAYAL YAYINLARI
259 HAYALPEREST YAYINEVİ
260 HAYAT YAYINLARI
261 HAYYKİTAP
262 HEMEN KİTAP
263 hemenbugun.com
264 Hep Çocuk
265 HRANT DİNK VAKFI YAYINLARI
266 Hüner Kitabevi
267 Hyperion Kitap
268 IŞIK YAYINLARI
269 İ.B.B. KÜLTÜR A.Ş.
270 İdea Yayınevi
271 İdeal Kültür Yayıncılık
272 İHTİYAÇ YAYINCILIK
273 İKAROS YAYINLARI 
274 İKİ A YAYIN DAĞITIM 
275 İkinci Adam Yayınları
276 İKÜ Yayınları
277 İLERİ YAYINLARI
278 İLETİŞİM YAYINLARI
279 İlk Eriş Yayınları
280 İlk Nokta
281 İLKE BASIN YAYIM 
282 İlya Yayınevi
283 İmaj Yayınevi
284 İMGE KİTABEVİ YAYINLARI
285 İNKILAP KİTABEVİ 
286 İNSAN YAYINLARI
287 İnter Yayınları
288 İSABET YAYINCILIK
289 İstanbul Yayınevi
290 İstiklal Yayıncılık
291 İSTOS YAYIN
292 İthaki Yayınları
293 İZ YAYINCILIK
294 İZGÖREN YAYINLARI
295 İZLENİM SANAT YAYINEVİ 
296 Kabalcı
297 KAFE KÜLTÜR YAYINCILIK
298 Kaknüs Yayınevi
299 KALDIRAÇ YAYINEVİ
300 Kalender Yayınevi
301 KALKEDON YAYINLARI 
302 KAMPÜS YAYINLARI
303 KANES YAYINLARI
304 Kanguru Yayınları
305 KAOS YAYINLARI
306 KAPI YAYINLARI
307 KARABATAK DERGİSİ
308 KARACAN AKADEMİ
309 Karbey Yayıncılık
310 KAREKÖK YAYINLARI
311 KARETTA MİMARLIK KİTAPLARI
312 Karina Yayınevi
313 KARŞI YAYINLARI
314 KARTEZYEN EĞİTİM YAYINLARI
315 KASHNA KİTAP AĞACI
316 KAVRAM YAYINLARI
317 KAYNAK KÜLTÜR YAYIN GRUBU 
318 Kaynak Yayınları
319 KELİME YAYINLARI
320 KESİT YAYINLARI 
321 KESKİN COLOR
322 KEŞİF YAYINLARI
323 KHAN ACADEMY TÜRKÇE
324 KIR ÇİÇEĞİ YAYINLARI
325 KIRKAMBAR KİTAPLIĞI
326 Kırmızı Kedi
327 KISAYOL YAYINCILIK 
328 Kibo
329 Kitabı Mukaddes
330 Kitabiyat
331 Kitap Adresi
332 KİTAP KAYNAĞI.COM
333 KİTAP YAYINEVİ  
334 Kitapsan
335 KİTAPYAYINLARI
336 Kitsan
337 KKTC Yayınları
338 KLASİK
339 Koç Üniveristesi Yayınları
340 KODLAB YAYIN 
341 Koleksiyon Yayınevi
342 KOLEKTİF KİTAP
343 Komşu Yayınları
344 KORİDOR YAYINCILIK
345 KOZA YAYIN A.Ş.
346 Kozalak Yayınları
347 KÖK YAYINCILIK
348 KÖRFEZ YAYINLARI 
349 KÖŞEGEN YAYINLARI
350 Kriter Yayınları
351 Kule Kitap Yayınevi
352 Kutu Yayınevi
353 Kültür Sanat A.Ş.
354 Kültür Üniversitesi Yayınevi
355 Kültür ve Turizm Bakanlığı
356 KÜLTÜR YAYINCILIK
357 Kültür Yayınları İş Türk A.Ş.
358 KÜRE YAYINLARI 
359 LA KİTAP YAYINLARI
360 LabirenT Yayınları
361 Lalegül Neşriyat
362 Lazika Yayın
363 Legal Yayıncılık
364 Libra Yayınevi
365 Lingus Education Group
366 LİTERA
367 LİTERATÜR 
368 LM Basıb Yayın
369 M.E.B. Fatih Projesi
370 M.Ü. İlahiyat Vakfı Yayınları
371 MAHYA YAYINCILIK
372 MANDOLİN YAYINLARI
373 Marmara Çizgi
374 MARSIK YAYINCILIK
375 Mart Ajans
376 MART YAYINCILIK 
377 MARTI YAYINLARI  
378 MAVİ AĞAÇ
379 Mavi Kalem Yayınları
380 Maviağaç Kültür Sanat Yayıncılık
381 MAVİBULUT
382 MAVİGÖL YAYINLARI
383 Mehmet İhsan Oğuz Vakfı İktisadi İşletmesi
384 Merve Yayınevi
385 METEKSAN MATBAACILIK A.Ş.
386 METİS YAYINLARI
387 MİLENYUM KİTAP
388 MİLENYUM YAYINCILIK
389 MİNİK ADA YAYINLARI 
390 MİTRA YAYINLARI
391 MK Publications
392 MONOKL YAYINLARI
393 MURAT YAYINLARI
394 MUŞTU YAYINLARI  
395 MUTLU YAYINCILIK
396 MUTLU YAYINCILIK1
397 MÜHÜR KİTAPLIĞI
398 Müptela Yayınları
399 Mürekkep Yayınları
400 Müşahid Yayınevi
401 n11
402 NAKKAŞ
403 Name
404 NAR YAYINLARI  
405 Nefes Yayıncılık
406 NEMESİS KİTAP 
407 NESİL YAYINLARI
408 NESİN VAKFI 
409 Nesin Yayınevi
410 NEŞELİ YAYINEVİ
411 Neşeli Yayınları
412 NET TURİSTİK YAYINLAR
413 NEZİH-ER YAYINLARI
414 Nika Yayınevi
415 NİL YAYINLARI
416 NİS MEDYA
417 NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK
418 NOKTA YAYINLARI 
419 NOTABENE YAYINLARI
420 NOTOS KİTAP
421 NTV YAYINLARI
422 NUBİHAR
423 Nüans Kitabevi
424 ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık
425 OĞLAK YAYINLARI  
426 Okullar Yayınevi
427 Okuryazar Yayınevi
428 Okuyan Us
429 Okyanus Yayıncılık
430 OLİMPOS YAYINLARI
431 OMEGA YAYINLARI
432 ON8
433 Osmanlı Yayınevi
434 OTONOM YAYINCILIK 
435 OVERTEAM YAYINLARI
436 Oyun Yayınevi
437 Ozan Yayıncılık
438 ÖNEL YAYINCILIK
439 Örgün Yayınevi
440 ÖTÜKEN NEŞRİYAT
441 ÖZ-DE-BİR YAYINLARI
442 ÖZDEN GAZETESİ VE YAYINLARI
443 ÖZGÜN YAYINCILIK
444 ÖZGÜR YAYINLARI
445 Özlem Yayınevi
446 Özyürek Yayınevi
447 P KİTAP
448 Pal Oyuncak
449 PALME YAYINCILIK
450 Pandora
451 PAPER SENSE
452 PARILTI YAYINCILIK 
453 PARODİ YAYINLARI
454 PAROLA YAYINLARI
455 PEGASUS YAYINLARI
456 Pegem Akademi
457 PEGİTO ÇOCUK 
458 Pelican Reklam Basım
459 Pelikan Kitabevi
460 PENA YAYINLARI
461 PENCERE YAYINLARI
462 PENGUEN DERGİSİ
463 Pera Kitap
464 Pera Orient
465 PERGEL YAYINLARI 
466 PEYVEND YAYINLARI
467 Phoenix Yayınevi
468 PİNUS KİTAP
469 Platform Kitap
470 POSTİGA YAYINLARI
471 POZİTİF YAYINLARI 
472 PRESTİJ YAYINLARI 
473 PROFİL KİTAP  
474 PUBILO
475 PUSLU YAYINCILIK 
476 PUSULA EĞİTİM HİZMETLERİ
477 R.F.Ş. Elif Yayıncılık
478 REDHOUSE
479 REMZİ KİTABEVİ
480 Ren Kitap
481 Rengin Medya
482 RUH VE MADDE YAYINLARI
483 Rüpel Basım Yayın
484 Sağlam Yayınevi
485 SARAÇOĞLU YAYINLARI
486 SARAYBURNU KİTAPLIĞI
487 SARIGAGA YAYINLARI
488 SAY YAYINLARI 
489 Sebil Yayınları
490 Seçkin Yayınları
491 SEL YAYINCILIK
492 SELİS KİTAPLAR  
493 Semerci Yayınları
494 Semerkand Pazarlama
495 SESLE KİTAP
496 SESLENEN KİTAP
497 SEV Matbaacılık
498 Seviye Yayıncılık
499 SINAV AKADEMİ YAYINLARI
500 Sınav Dergisi Dersaneleri
501 Sinavo Sosyal Eğitim
502 Sinesekiz
503 SİREN YAYINLARI
504 Sis Yayıncılık
505 SİZİNKİLER
506 Sokak Kitapları
507 Sol Yayınları
508 SORUN YAYINLARI KOLEKTİFİ
509 SOSBU I Sosyal Bilimler Materyalleri
510 Sözler Neşriyat
511 SÖZÜN ÖZÜ YAYINLARI
512 Su Yayınevi
513 SUFİ KİTAP 
514 Sun Yayınevi
515 Şen Ocak Yayınları
516 Şiirden Yayıncılık
517 ŞİMŞEK YAYINLARI 
518 ŞULE YAYINLARI 
519 TAHLİL YAYINLARI
520 TARİH VAKFI
521 TASARI YAYINLARI
522 TEKİN YAYINEVİ
523 TEMA VAKFI
524 TEMPO KİTAP
525 TEST OKUL
526 Tilki Kitap
527 Togan Yayınları
528 Top Yayıncılık
529 Trend Yayınevi
530 TUDEM EĞİTİM
531 Tuti Kitap
532 Tutku Yayınevi
533 Tübitak Popüler Bilim Kitapları
534 TÜREV YAYINLARI
535 TÜRK EDEBİYATI VAKFI
536 Türkiye Alim Kitapları
537 TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI
538 UFUK YAYINLARI
539 Uğur Yayınları
540 Uğurböceği Yayınları
541 Ulucan Yayın
542 ULUSLARARASI STRATEJİK ARAŞTIRMALAR KURUM DERNEĞİ
543 UMAG - UĞUR MUMCU ARAŞTIRMACI GAZETECİLİK VAKFI
544 Uyanış Yayınevi
545 Uysal Yayınevi
546 Ümmül Kura Yayınevi
547 Varlık Yayınları
548 Ve Yayınevi
549 VERSUS KİTAP 
550 VITAL SOURCE
551 Vivo Yayınevi
552 Vize Yayıncılık
553 Wasanenlis
554 WWF TÜRKİYE - DOĞAL HAYATI KORUMA VAKFI
555 X AKADEMİ YAYINLARI
556 YA - PA YAYINLARI
557 YABANCI
558 Yağmur Yayınevi
559 YAKAMOZ KİTAP  
560 YAKIN PLAN YAYINLARI 
561 YAPI KREDİ YAYINLARI
562 Yaran Yayıncılık
563 Yargı Yayınevi
564 Yasin Yayınevi
565 YAŞAMIN GİZEMİ YAYINCILIK 
566 YAZILAMA YAYINEVİ 
567 YAZIN YAYINCILIK
568 YDS Yayıncılık Dergi
569 YEDİİKLİM YAYINCILIK
570 Yeditepe Üniversitesi Yayınevi
571 YEDİTEPE YAYINEVİ 
572 Yediveren Yayınları
573 Yem Kitabevi
574 YENİ ASYA NEŞRİYAT
575 Yeni İnsan
576 Yeni Şafak Gazetesi
577 YEŞİL DİNOZOR
578 Yetkin Yayınevi
579 YİTİK ÜLKE YAYINLARI
580 YOL YAYINLARI
581 YORDAM KİTAP
582 YUMURCAK YAYINLARI
583 ZAFER YAYINLARI  
584 Zaman Kitap
585 Zeka Küpü
586 ZİRVE YAYINLARI
587 ZODYAK KİTAP 


#Pr Link
Türkiyede`ki Yayınevlerinin Mail Listesi

Türkiyede'ki yayınevlerinin mail listesi internet ve bültenlerden derlediğimiz kadarıyla aşağıda sıralanmıştır. Tamamı bizim taramalarımızla listelendi. Umarız ihtiyacı olanlara faydalı olur. (Liste en son 2016 Ocak ayında güncellendiğinden OHAL kapsamında ve KHK ile kapatılan yayınevleri de listede olabilir.)

1 Acar Bilgi Merkezi Yayınevi  
2 Açı Yayınları satis@acidergisi.com.tr
3 Adalet Yayınları info@akip.net
4 Adana Yayınevi  info@adanayayinevi.com
5 Adeda Yayıncılık bilaldyn@gmail.com
6 Affectum Libris Yayınevi oneri@affectumlibris.com
7 Agora Kitaplığı agora@agorakitapligi.com
8 Agos Gazetesi agos@agos.com.tr
9 Ahir Zaman Yayınevi az@ahirzaman.com.tr
10 Ahiska Yayınevi info@ahiskayayinevi.com
11 Ajans 2023 suatyilmaz@ajans2023.com
12 Akad Yayıncılık info@akadyayincilik.com.tr
13 Akademi Yayınevi  
14 Akademi. Yayın info@akademikitabevi.com
15 Akaşa Yayın info@akasa.com.tr
16 Akçağ Yayınevi akcagyayin@gmail.com
17 Akıl Oyunları Kitaplığı info@akiloyunlari.com
18 Aktüel Arkeoloji Basın Yayıncılık info@aktuelarkeoloji.com.tr
19 Akvaryum Yayınevi bilgi@birlesikbasim.com.tr
20 Alakarga Yayınları alakarga@gmail.com
21 Alef Yayınevi info@alefyayinevi.com
22 Alioğlu Yayınevi iletisim@alioglu.com
23 Alternatif Kitap info@alternatifkitap.com
24 Altın Kitaplar iletisim@altinkitaplar.com.tr
25 Altın Nokta Yayınevi nokta@nokta2000.com
26 Anadolu Kitabevi Sahaf anadolusahaf@mynet.com
27 Anafen Kitap kitap@surat.gen.tr
28 Anahtar Kitaplar  
29 Anı Yayıncılık aniyayincilik@aniyayincilik.com.tr
30 Anı Yayıncılık Eğitim aniyayincilik@aniyayincilik.com.tr
31 Ankara Üniversitesi Yayınları yayinevi@ankara.edu.tr
32 Ankara Yayınevi  
33 Antik Kitap merkez@timas.com.tr
34 Antremanlarla Matematik fahrettin.ugur@gmail.com
35 Apa Yayıncılık info@apayayincilik.com.tr
36 April Yayıncılık bilgi@aprilyayincilik.com
37 Aram Yayınevi aramyayin@yahoo.com.tr
38 Aras Yayıncılık info@arasyayincilik.com
39 Araştırmacı Çocuk Merkezi iletisim@acmtr.org
40 Arıtan Yayınevi aritan@aritanyayinevi.com
41 Arion Yayıncılık arion@arionyay.com.tr
42 Aritan Yayınları aritan@aritanyayinevi.com
43 Arkadaş Yayıncılık ps@arkadas.com.tr
44 Arkadya Yayınları info@arkadya.net
45 Arkeoloji Sanat Yayınları info@arkeolojisanat.com
46 Art Yayıncılık info@psikeart.com
47 Artemis Yayınları ilginsonmez@artemisyayinlari.com
48 Artı Yayıncılık  
49 Artı Yayıncılık Dağıtım muhasebe@artidagitim.com.tr
50 Arvana Yayıncılık info@medialtd.com.tr
51 Asel Yayıncılık info@aselyayincilik.com
52 Asır Ajans bilgi@asirmedia.com
53 Ataç Yayınları info@atacyayinlari.com
54 Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı bilgi@atam.gov.tr
55 ATP Yayıncılık atpyayinlari@gmail.com
56 Ava Yayınları avayayinlari@hotmail.com 
57 Avesta Yayınları avestayayinlari@yahoo.com
58 Avrupa Tıp Kitapçılık avrupatip@superonline.com
59 Aya Kitap aya@ayakitap.com
60 Aylak Adam Yayınları bilgi@aylakadamyayinlari.com
61 Aylak Yayınevi  
62 Ayna Yayınevi ayna@aynayayinevi.com
63 Ayrıntı Yayınları info@ayrintiyayinlari.com.tr
64 Aysa Yayınevi aysayayinevi@hotmail.com
65 Az Kitap az@azkitap.com
66 Babıali Kültür Yayıncılığı bky@bky.com.tr
67 Bağlam Yayıncılık baglam@baglam.com
68 Bağlam Yayıncılık  
69 Bahai Eserler siparis@bahaieserleri.com
70 Bahar Yayınevi info@baharyayinevi.com
71 Bahçeşehir Yayınları info@uguryayincilik.com.tr
72 Barış İlhan Yayınevi barisilhan@superonline.com
73 Başaran Yayınları basaran@basaranyayinlari.com
74 Başarı Yayıncılık  
75 Belge Yayınları info@belgeyayinlari.com
76 Bence Kitap satis@bencekitap.com.tr
77 Bengü Yayıncılık  
78 Berekat Yayınevi admin@berekatyayinevi.com
79 Berfin Yayıncılık berfin@berfin.net
80 Berikan Yayınevi berikan@berikanyayinevi.com.tr
81 Best Kitap nfobest@bestkitap.com
82 Beş Renk Eğitim info@5renkyayinevi.com
83 Beşrenk Yayınevi  
84 Beta Yayıncılık bilgi@betayayincilik.com
85 Beyan Yayınları beyanyayinlari@gmail.com
86 Beyaz Adam beyazadam@beyazadam.com
87 Beyaz Balina Yayınları info@istanbook.com.tr
88 Beyaz Balina Yayınları info@beyazbalina.com.tr
89 Beyaz Yayınları hidayet@beyazyayinlari.com
90 Bil Yayınları info@bil.com.tr
91 Bileşim Yayıncılık info@bilesim.com
92 Bilfen Yayıncılık info@bilfenyayincilik.com
93 BİLGE OĞUZ YAYINLARI bilgi@bilgeoguz.com.tr
94 Bilge Yayınevi bilgeyayinevi@hotmail.com
95 Bilgi dagitim@bilgiyayinevi.com.tr
96 Bilgi Seli Yayıncılık kirtasiye@acidergisi.com.tr
97 Bilgi Yayınevi info@bilgiyayinevi.com.tr
98 Bilgi Yolu Yayıncılık destek@bilgiyoluyayincilik.com
99 Bilim Ve Gelecek bilgi@bilimvegelecek.com.tr
100 Bilim ve Kültür Yayınları ozgun@ozgun.com
101 Bilim ve Sosyalizm Yayınları bilim.sosyalizm@yahoo.com.tr
102 Bilim Yayınevi info@bilimyayinevi.com
103 Bilimevi Kitabevi bilimevi@bilimevi.com.tr
104 Bilimsel Tıp Yayınevi bilimsel@bilimseltipyayinevi.com
105 Bilsa Yayıncılık bilsayay@bilsa.com.tr
106 Bir Çizgi Yayınları info@bircizgi.com.tr
107 Birdirbir Dergisi bilgi@birdirbirdergisi.com 
108 Birey Eğitim Yayınları birey@birey.com
109 Birikim Yayıncılık  
110 Birsen Yayınevi info@birsenyayinevi.com
111 Bora Yayıncılık info@boradagitim.com
112 Boyut İnteraktif Kültür info@boyut.com.tr
113 Broy Yayınevi broyyayinevi@gmail.com
114 Bu Yayınevi info@buyayinevi.com
115 Bulut Yayın bulutyayinlari@bulutyayin.com
116 Bulut Yayınları bulutyayinlari@gmail.com
117 Büyük Doğu Yayınları irtibat@buyukdogu.com.tr 
118 Büyülü Dükkan cizgiroman@buyuludukkan.com
119 Büyülü Fener Yayınları info@alfakitap.com
120 BZD Yayıncılık iletisim@bzdyayincilik.com
121 Can Çocuk Yayınları cancocuk@cancocuk.com
122 Can Yayınları canyayinlari@canyayinlari.com
123 Cancan Yayınları utkucecen@cancanyayinlari.com
124 Canut Yayınevi info@canutbooks.com
125 Caretta Yayıncılık carettakitap@carettareklam.com
126 Carpediem Kitap kitap@carpediemkitap.com 
127 Cem Yayınları info@cemyayinevi.com
128 Cemre Yayıncılık info@meryay.com
129 Ceren Tanıtım bilgi@cerentanitim.com.tr
130 Ceres Yayınları ceresyayinlari@gmail.com
131 Ceylan Yayınları ceylanakademi@gmail.com
132 Cinius satis@ciniusyayinlari.com
133 Coşku Yayınları enes.ergun@zambak.com
134 Cumhuriyet Kitapları ckk@cumhuriyet.com.tr
135 Çağlayan Kitabevi info@caglayan.com
136 Çağrı Yayınları cagri@cagri.com.tr
137 Çalışkan Yayınları destek@caliskanyayinlari.com
138 Çamlıca Basım Yayın bilgi@camlicabasim.com
139 Çamlıca Çocuk Yayınları bilgi@camlicacocuk.com
140 ÇAMLICA YAYIN GRUBU   admin@camlicakitap.com
141 Çamlıca Yayınları camlica@ilahiyatvakfi.com
142 Çelik Yayınevi info@celikyayinevi.com
143 ÇINAR YAYINLARI cinar@cinaryayincilik.com.tr
144 Çiçek Yayıncılık info@cicekyayincilik.com
145 ÇİKOLATA TADINDA KİTAPLAR  
146 Çikolota Yayınevi cikolatayayinevi@gmail.com
147 Çilek Kitaplar cilek@cilekkitaplar.com
148 Çitlembik Yayınları kitap@citlembik.com.tr
149 Çiya Yayınları info@ciya.com.tr
150 Çizgi Tıp Yayınevi info@cty.com.tr
151 ÇİZGİ ZAMANI  info@cizgizamani.com
152 ÇİZMELİ KEDİ YAYINLARI info@cizmelikedi.biz
153 Çocuklara Kitap destek@cocuklarakitap.com 
154 ÇÖZÜM YAYINLARI  info@cozumyayinlari.com.tr
155 D PUBLISHING nfo@d-publishing.com
156 DAMLA YAYINEVİ  damla@damlaegitim.com
157 DAMLASOFT damla@damlayayinevi.com.tr
158 DEDALUS KİTAP info@dedaluskitap.com
159 DEĞER YAYINLARI  
160 DELİDOLU YAYINLARI shop@tudem.com
161 Delta Kitap info@deltakitap.com
162 DELTA KÜLTÜR YAYINEVİ info@deltakitap.com
163 Delta Yayınları delta@tsp.com.tr
164 Dem Kar Yayınevi post@demkaryayinevi.com
165 DER YAYINEVİ   info@deryayinevi.com.tr
166 DERGAH YAYINLARI kitap@dergahyayinlari.com
167 Derin Yayınları  
168 DERLENİŞ YAYINLARI derlenisyayinlari@derlenisyayinlari.org
169 Destek Yayınları info@destekyayinlari.com
170 Detay Yayıncılık detayyay@gmail.com
171 DEX KİTAP info@dexkitap.com
172 Dilem Yayınevi info@dilemyayinevi.com.tr
173 DİLKO YAYINCILIK celalaltun@dilkoyayincilik.com
174 DİPNOT YAYINLARI bilgi@dipnotkitap.com
175 Diyanet İşleri Başkanlığı dosim@diyanet.gov.tr
176 Dizüstü Edebiyat saha@okuyanus.com.tr
177 Doğa Basın Yayın info@evrenselbasim.com
178 Doğan Egmont sales@de.com.tr
179 Doğan Kitap akirpiksiz@dogankitap.com.tr
180 DOĞU BATI YAYINLARI dogubati@dogubati.com
181 DOĞU KİTABEVİ  iletisim@dogukitabevi.com
182 Doğuş Yayın Grubu tuzun.bulbul@ntv.com.tr
183 Doku Yayıncılık doku@dokuyayincilik.com.tr
184 Domingo domingo@domingo.com.tr 
185 Dost Kitabevi Yayınları bilgi@dostyayinevi.com
186 Dönüşüm Yayınları donusumyayinlari@gmail.com
187 DÖRTGÖZ YAYIN bilgi@dortgozyayin.com
188 Dörtrenk Yayıncılık Eğitim iletisim@dortrenkyayincilik.com
189 Dstill Tasarım İletişim stiltasarim@turk.net
190 DÜŞ DEĞİRMENİ YAYINLARI  
191 DÜŞÜN YAYINEVİ info@dusunyayincilik.com
192 E YAYINLARI   info@eyayinlari.com
193 Eba İnteraktif Özel Eğitim ebainteraktif@gmail.com
194 Edam Eğtim Dan. Araştırma mozsahin@edam.com.tr
195 Efil Yayınevi efil@efilyayinevi.com
196 EĞİTİMPARK YAYINLARI destek@egitimpark.gen.tr
197 EĞLEN ÖĞREN  
198 EĞLENCELİ BİLGİ DÜNYASI  bilgi@eglencelibilgi.com
199 Ekin Basım Yayın Dağıtım e-mail: info@ekinyayinevi.com 
200 Ekin Yazın Dostları nurdanergil@gmail.com
201 EKS LİBRİS YAYINLARI editor@ekslibris.com.tr
202 EKSEN YAYINLARI   destek@eksenyayinlari.com
203 EKSTREM YAYINLARI info@ekstremyayincilik.com
204 El Yayınları elyay2001@mynet.com
205 Elma elmayayinevi@elmayayinevi.com 
206 Emre Bişim Yayıncılık farukdilaver@gmail.com
207 Engin Yayınevi bilgi@enginyayinevi.com.tr
208 ENSAR YAYIN GRUBU bilgi@ensarkitap.com
209 EPHESUS YAYINLARI info@ephesusyayinlari.com 
210 Epsilon epsilon@epsilonyayinevi.com
211 Erguvan Yayınevi  
212 ERKAM YAYINLARI   salihzekimeric@altinoluk.com
213 Erzurum Kültür Vakfı  
214 Esen Kitap bilgi@esenkitap.com
215 ESEN YAYINLARI info@esenyayincilik.com
216 ESİN YAYINEVİ esinyayin@gmail.com
217 Etki Yayınevi etkiyayin@gmail.com
218 ETKİLEŞİM  dogancelik@nesil.com.tr
219 Everest Yayınları info@everestyayinlari.com
220 EVRENSEL BASIM YAYIN info@evrenselbasim.com
221 Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yayınları yayinevi@fsm.edu.tr
222 Fatih Yayıncılık info@fatihyayincilik.com
223 Fecr Yayınevi fcr@fcr.com.tr
224 FEM AKADEMİ  fem@fem.com.tr
225 Fen Bilimleri Eğitim yayin@fenbilimleri
226 Fen Bilimleri Materyalleri info@devo.com.tr
227 Feyza yayıncılık fazliogluonur54@gmail.com
228 Final Kültür Sanat Yayınları  
229 Final Pazarlama yonetimasistani@finalpazarlama.com
230 FON YAYINCILIK sibelguler@final.com.tr
231 FONO YABANCI DİL YAYINLARI fono@fono.com.tr
232 Galenos Yayınevi info@galenos.com.tr
233 Gazi Kitabevi info@gazikitabevi.com.tr
234 Gazi Yayıncılık info@gaziyayincilik.com.tr
235 Gelişim Yayınevi bilgi@gelisimyayinevi.com
236 GENÇ DAMLA  damla@damlayayinevi.com.tr
237 GENÇ EPSİLON epsilon@epsilonyayinevi.com
238 Genç Timaş timas@timas.com.tr
239 GEREKLİ ŞEYLER  gerekli@gerekliseyler.com.tr
240 Getto Basın Yayın bilgenulgen@getto.com.tr
241 Gita Yayınlari gita@boysantr.com
242 GİZA YAYINCILIK   info@gizakitap.com
243 GNR KİTAP info@gnrkitap.com
244 Gonca Yayınevi bilgi@goncayayinevi.com
245 GÖL KİTAP YAYINCILIK  golkitap@gmail.com
246 GÖRÜNTÜLÜ DERSHANE YAYINLARI bilgi@goruntulumarket.com
247 Guraba Yayınevi bilgi@guraba.com.tr
248 Gün Yayıncılık  
249 GÜNEŞ YAYINCILIK  
250 GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI İnfo@gunisigikitapligi.com
251 HABİTUS KİTAP info@habituskitap.com
252 HACETTEPE YAYINLARI info@hacettepe.com
253 HANGAR REKLAM   info@hangarreklam.com
254 Harman Yayıncılık info@harmanyayincilik.com
255 Hasad Yayıncılık hasad@hasad.com.tr
256 Hasbahçe Kitaplığı bilgi@camlicabasim.com
257 Hatipoğlu Yayınevi info@hatibogluyayinevi.com
258 HAYAL YAYINLARI hayald@gmail.com
259 HAYALPEREST YAYINEVİ info@hayalperestkitap.com
260 HAYAT YAYINLARI hayat@hayatyayinlari.com
261 HAYYKİTAP info@hayykitap.com 
262 HEMEN KİTAP info@hemenkitap.com
263 hemenbugun.com destek@hemenbugun.com
264 Hep Çocuk info@hepcocuk.com
265 HRANT DİNK VAKFI YAYINLARI info@hrantdink.org
266 Hüner Kitabevi huner@hunerkitabevi.com
267 Hyperion Kitap z.unalan@krpyayincilik.com
268 IŞIK YAYINLARI halil.aydin@isikyayinlari.com
269 İ.B.B. KÜLTÜR A.Ş. iletisim@kultursanat.org
270 İdea Yayınevi iletisim@ideayayinevi.com 
271 İdeal Kültür Yayıncılık bilgi@idealkultur.com
272 İHTİYAÇ YAYINCILIK bilgi@ihtiyacakademi.com
273 İKAROS YAYINLARI   


#Pr Link
Tüyap İstanbul Kitap Fuarı 2022

Türkiye`nin en büyük kitap fuarı olan Tüyap İstanbul Kitap Fuarı 3-11 Aralık tarihlerinde yapılacaktır. Yayınevimize tahsis edilen stand 10. Salonda 16 B numaralı standdır.

TÜYAP İSTANBUL KİTAP FUARI 2022 MERAK EDİLEN SORULAR

•   Tüyap İstanbul Kitap Fuarı hangi tarihler arasında gerçekleşiyor?
•   Tüyap İstanbul Kitap Fuarı 3 - 11 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleşiyor.

•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarı nerede?
•    TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece / İstanbul'da.


•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarı ziyaret saatleri nedir?
•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarı açılış saati 10.00 kapanış saati ise 19.00 / Haftasonu açılış saati 10.00 kapanış saati 20.00


•   Tüyap İstanbul Kitap Fuarına giriş ücretli mi?
•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarına giriş öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsizdir.


•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarına nasıl gelebilirim?
•    Metrobüs ile Beylikdüzü Son Durak'ta indiğinizde fuara kolayca ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gelecekseniz Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ne ulaşacaksınız.

•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarına Metrobüs ile geldiğimde hangi durakta inmem gerekiyor?
•   Tüyap İstanbul Kitap Fuarına Metrobüs ile geldiğinizde Beylikdüzü Son Durak'ta inmeniz gerekiyor.

•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarında satın alınan kitaplara indirim yapılıyor mu?
•    Tüyap İstanbul Kitap Fuarında yayınevleri farklı indirimler uyguluyor. Tüyap İstanbul Kitap Fuarında uygulanan indirimler tamamen ilgili yayınevlerinin sorumluluğundadır.#Pr Link
Ücretsiz Kitap Basan Yayınevi

Kitabınızı ücretsiz bastrımak için yayınevi arıyorsanız ücretsiz telifli kitap basımı paketimiz için info@tilkikitap.com adresimize dosyanızı göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Kitabınızın için ücret ödemeden hatta telif ücreti alarak basılması için uygun olup olmadığını aynı gün içerisinde öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz kitap basımı ilk kitabını yayımlayan yazarlar için kullanılmamaktadır. Bunun sebebi şudur, daha önce kitle ve satış değerlendirmesi yapılmamış bir yazarın içeriği ne kadar iyi de olsa dosyasını baskıya almak yayınevi için bir risk teşkil etmektedir. Daha önce kitabı çıkan yazarların ise değerlendirmesi yapılarak bu kitaplarını telifli baskıya alıyoruz.

 #Pr Link
Ücretsiz Kitap Basımı

Kitabınızı ücretsiz bastırabilmek için ücretsiz kitap basımı paketimizi inceleyebilir ve buradan başvuru yapabilirsiniz.

Kitabınızın için ücret ödemeden hatta telif ücreti alarak basılması için uygun olup olmadığını info@tilkikitap.com adresine mail ile dosyanızı göndererek aynı gün içerisinde öğrenebilirsiniz.#Pr Link
Şiir Kitabı Çıkarmak İstiyorum

Şiir kitabı çıkarmak fikrinde iseniz bilmeniz gereken durumlar;

Şiirin edebiyat türleri içerisinde en az kitlesi olduğu,

Şiirin en yoğun edebiyat türü olduğudur.

 

Buna rağmen şiir yazmanın en maharetli yazın sanatçılarının işi olduğu bilinmelidir.

 

Şiir kitabı çıkarmak ve alternatif şiir kitabı baskı fiyatları için tıklayın.

 #Pr Link
©2008 - 2023, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0 544 687 66 90
Fax : 0 544 687 66 90
Telefon : 0 544 687 66 90
E-Posta : proje@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%