Kitap Baskı Fiyatı Hesapla Kitap Başvurusu Yap Alo Bilgi: 0544 687 66 90ÜYE GİRİŞİSEPETİM
Üye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üyelik Kaydı
Hizmetlerimizden faydalanmak ve kayıtlı üye olmak için başvuru yapın.
Hemen Üye Ol
Üyelik Hizmetleri
AnasayfaÇalıştığımız YazarlarŞeyda Aydın
ARA

Şeyda Aydın

Şeyda AYDIN, ya da bilinen diğer adıyla Sheida Aiden, 23.04.1981 tarihinde İzmir`de dünyaya gelmiş, ilk, orta, lise ve üniversite eğitimini İzmir`de tamamlamış; Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Senaristlik ve film yönetmenliği alanlarında çeşitli atölye ve kurslara katılmış, senaryo yazarlığı eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bugüne kadar roman dışında, yurt dışı film-dizi endüstrisi için senaryolar yazıp projelerini göndermiş olsa da senaryo yazarlığını kenara bırakarak sadece roman yazarlığı kariyerine odaklanmıştır. Gelecekte; yalnızca yaşadığı ülke ile sınırlı kalmayıp fantastik-bilimkurgu türünde bir dünya romancısı olmayı düşleyen idealist bir roman yazarıdır. Romanları, 2020 yılında, yurt dışındaki Cyberpunk Culture Conference`a Türkiye`den kabul edilen tek yerli bilimkurgu romanlardır. İlaveten, London Sicence Fiction Research Community`nin düzenlediği konferansta da romanları ile yer almıştır. ABD`deki akademisyenler tarafından Türkiye`nin ilk queer-feminist bilimkurgu romanlarının yazarı olarak hakkında makaleler yazılmış, tez konusu edilmiştir.
Ayrıca yazar, internet sanat platformlarında eleştirel köşe yazarlığı yapmaktadır. Siyasi hiçbir görüşü yoktur; her insanın eşit olduğuna, evrenselliğe inanır. Kadının kültürlere göre tarihi, kadın hakları, insanüstücülük, psikanaliz, antropoloji, İskandinav mitolojisi, çağdaş dünya edebiyatı, dünya tarihi, dünya sineması, siberpunk bilimkurgu kültürü ile ilgilenmekte; araştırmalar yapmaktadır. İskandinavya aşığı, doğa tutkunu, sanatsever, hayvansever ve iyi bir müzik dinleyicisidir. Romanlarını yazarken, tüm bunların bir araya gelip bir bütün hâlinde kendisine yol gösterdiğine, ilham olduğuna inanmaktadır.
Şu an için kendisine ait toplam dört adet roman bulunmaktadır. İlki "Diğer Evrenin Senaristi", ikincisi "Diğer Evrendeki Kadın", üçüncüsü "Parçalanmış Yansımalar", dördüncüsü ise Kadınların Öldüğü Yer adlı romandır.

Dördüncü romanı, yeni bir serinin başlangıcı olarak düşündüğünden, devam romanı da yine kendisi tarafından kurgulanmaya başlanmıştır. Beşinci romanı için çalışmalarına, Artificial Womb, Cyberpunk Science Fiction Culture, Alternate Universes, Post-humanism ve Feminism in Science Fiction and Utopia-Dystopia alanlarında uluslararası araştırmalarla devam etmektedir.
©2008 - 2021, Tilki Kitap / Kitap Şeyleri ortak iştirakidir.
Tilki Kitap : Çamlık Mahallesi, İkbal Caddesi, Dinç Sokak, No:25, Er Plaza İş Merkezi, K:1, D:2, Ümraniye/İstanbul
M. Hizmetleri : 0544 687 66 90
Fax : 0 850 304 22 03
Telefon : 0 850 304 22 03
E-Posta : iletisim@tilkikitap.com

Numaranızı Yazın Sizi Arayalım

0%